yakapark

Yakapark

İnsanoğlu istediği zaman doğaya zarar vermeyebilir. tam tersine doğanın bizlere sunduğu güzelliklere daha yeni, farklı güzellikler katarak orta muhteşem güzelliklerin çıkmasını sağlayabilir, Yakapark bunun en güzel örneklerindendir.

Fethiye’nin Yaka köyünde Tlos antik kenti’nden bir kaç km uzaklıkta bulunan Yakapark, doğanın sunduğu mucizevi değerlerinin insan eli katılarak daha muhteşemselleştirilmesinin en güzel örneği. Çınar ağaçlarının altından yeryüzü ile buluşan kaynak sularının serinliği ile çınar ağaçlarının koyu gölgesi altında muhteşem bir gün geçirmeniz mümkün.

Burada var olan çınar ağaçları ve kaynak suları insan oğlunun kattığı küçük detaylarda harika bir mekanın ortaya çıkmasına tanıklık edebilirsiniz. Çınar ağaçlarından dökülen suların yarattığı serinlik yaz sıcağında en büyük ihtiyacınız. Barın gerisinden akan o buz gibi soğuk suda içeceğinizin ısınmasını önleyebilirken içki bardağınızın hemen yanından elinizin altından kayıp geçen bir alabalık ortama küçük bir tebessüm katacaktır.

Yapay da olsa o küçük şelalelerin çıkardığı ses, kuş sesleri ile birleşmesinden ortaya çıkan hafif uğultumsu sesin sizlere vereceği huzur hiç bir şeye değişilmez.

[Toplam:2    Ortalama:5/5]