Fethiye Ulaşım

Fethiye’ye ulaşım genelde karayolundan yapılmaktadır. Karayolunu kullanmak istediğinizde, Antalya, Muğla ve Burdur güzergâhını izlemeniz gerekir. Bunun yanı sıra Fethiye’ye ulaşmak için Dalaman Havalimanını da tercih edebilirsiniz. Türkiye’nin çeşitli illerinden yapılan birçok uçuş mevcuttur. Fakat deniz yolu ile Fethiye’ye ulaşmak isterseniz de Bodrum, Marmaris ve aş gibi koyları olan turizm merkezlerinden düzenlenen tekne seferlerine katılabilirsiniz.

Muğla’nın şirin ilçelerinden olan Fethiye, Akdeniz’in batı bölgesinde yer alır. Çevresi hem tarihi yönden hem de doğal koylar bakımından zengindir. Arax Fethiye’nin 40 km uzağında yer alan içinde bir antik kent barındıran bir beldesidir. Antik kentlerin yanı sıra tarihi kaya mezarlarına da ev sahipliği yapmaktadır. Telmessos Xanhos ve Tlos antik kentleri de Fethiye sınırları içindedir. Bu antik kentlerden kalan kalıntıları görmek mümkündür. Tüm bu tarihi mirasların yanı sıra, doğal yapısıyla da kendine hayran bırakan bir görüntüye sahiptir. Bunlar 12 adalar ve bu adalar da bulunan eşsiz güzellikteki koylardır.

Bu saydıklarımızın yanından Fethiye’ye gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken muhteşem iki turizm merkezi vardır. Bunlar Göcek, kelebek vadisi ve ölüdenizdir. Turistlerin akın ettiği bu iki turizm merkezinden Göcek, Fethiye merkeze sadece 30 km uzaklıktadır. Ölüdeniz’e 4 mil uzaklıkta ve çevresi yüksek dağlarla çevrili kelebek vadisi ise Fethiye’nin en bakir bölgesidir.[Toplam:3    Ortalama:5/5]