Karaçulha Beldesi

Fethiye’ye en yakın beldelerimizden birisidir Karaçulha Beldesi. Uluslararası Hal Karaçulha’da bulunduğu için ekonomik olarak epey güçlü bir beldedir. Halkın tamamına yakın bir kısmı seracılık ile uğraşmaktadır. Karaçulha aynı zamanda Fethiye’nin en büyük Beldesidir.

Belde halkının tamamına yakın kesimi seracılık ve tarım ile geçimlerini sağlamaktadırlar. Bazı kesimler yaz aylarında hala yayla geleneklerini sürdürmektedirler.

Beldenin en büyük mahallesi olan Çalıca’dır. Sebze hali dahil bir çok işyeri bu mahallede yer alır. Belediye binası da Çalıca mahallesinde yer almaktadır. Çok geniş bir alana sahiptir. Karaçulha ve arazisi, yapısı olarak tamamına yakın bölümü düzlüktür.

Karaçulha’da turistik gezi veya tatil yeri yoktur. Ççevre yolu üzerinde bazı Gazino olarak tabir edilen içkili eğlence mekanları oldukça vardır.

Beldemizin öğretim sorunu yoktur. Hatta Sağlık meslek yüksek okulu da Çalıca’da bulunur.

Fethiye merkezinden Antalya yolu üzerinde 5 km mesafede Karaçulha sınırları başlar. Hızlı yapılaşma sonucunda artık Karaçulha Fethiye sınırları ayrıt edilecek durumda değil. Sanki teK beldeymiş gibi görünür.

Konaklama

Karaçulha’da konaklama için seçeneğiniz bulunmuyor. Konaklama için Fethiye şehir merkezinde bulunan otellerden seçim yapmalısınız.

Yeme içme

Çevre yolu üzerinde bir kaç tane güzel restaurant bulmanız mümkün. Yine çalıca merkezinde küçük lokantalar bulunmaktadır.


[Toplam:2    Ortalama:5/5]