Göcek Beldesi

Fethiye’nin Ölüdeniz’den sonra 2. büyük Turizm merkezi haline gelmiş bir beldedir Göcek Beldesi. Göcek bulunduğu konum itibari ile yat turizmi açısından çok elverişli bir imkana sahiptir ve yat turizmi açısından kendisini Dünya’ya kanıtlamıştır.

Dalaman hava limanına sadece 20 km uzaklıktadır. Uçaktan inip sadece bir kaç dakika içersinden kendinizi Göcek’in berrak sularına teslim edebilir hatta atlayıp bir tekneye tura çıkabilirsiniz.

Tekne turları ile Göcek adası, Yassıca adası, Tersane adası gibi onlarca ada görmeniz mümkün.

Koylarında Mavi Yolculuk, dalgaların, rüzgârın ve açık denizin sizleri rahatsız etmeyeceği bir rotadır. Limana en uzak koy yaklaşık bir saat uzaklıktadır. Koyların tekneler için korunaklı olması ve çoğunda karaya ayak basabilmeniz sizler için daha güvenli ve huzurlu bir tatil imkanı sağlar.

İnlice plajı, Katrancı Koyu, Günlüklü Kampı, Ayten ve Osman ağa koylarına aracınızla ulaşabilir turkuaz mavisi sularda denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yeşil ile mavi adeta dans eder ve doğa severler buradan kendilerini alamazlar. Kara yolu hava yolu ve deniz yolu ile ulaşmanız mümkündür.

Yeme içme: Öncelikle mutlaka balık yemenizi tavsiye ediyorum. Sahil boyunca bir çok restaurant mevcuttur.

Düzenli olarak Göcek – Fethiye – Muğla hatlarına dolmuş bulmanız mümkün. Yine düzenli olarak şehirler arası otobüsler kalkmaktadır.


[Toplam:2    Ortalama:5/5]