Çiftlik Beldesi

Çiftlik Beldesi, Fethiye’nin en yeşil beldelerinden birisidir. Deniz seviyesinde bir belde ve su sorunu olmadığı için çok yem yeşil narinciye bahçeleri ile çevrilidir.

Fethiye Muğla karayolu üzerinde kurulmuştur Fethiye’ye 10 dakikalık (10km) mesafede bulunmaktadır. Nüfusu 3 bin civarındadır.

Hal diliyle Karataş ve Karaot dedikleri iki adet plajı mevcuttur. Bu plajlar Koca çalış Plajının devamı niteliğinde ve küçük koylar halindedir. daha önceli ücretsiz olmasına rağmen son bir kaç yıldır giriş ücreti alınmaktadır.

Wc Duş sorunu giderildi diye biliyorum ama sizleri yanıltmış olmak istemiyorum.

Plajlara ulaşım Çalış Plajının devamı olan Koca çalış plajından devam ederek ulaşmak mümkün. Yine Fethiye – Muğla karayolundan Çiftlik beldesi civarından yapılan yol ayrımı ile de gidilebilir şunu hatırlatmak istiyorum yollar asfalt değildir.

Beldemizde Okul, Eczane mevcut olup banka yada Atm yoktur.

Halkın gelir kaynağı Tünel denilen bir çeşit seracılık ve narinciye bahçeleridir. Sulama suyu sıkıntısı yoktur. Toprakları bereketli olup hemen hemen her türlü tarım çok rahat yapılabilir arazisi düzdür.

Son zamanlarda buralar çok fazla değer kazanmaya başladığı için emlak sektörü de burada kendini göstermiş arazi üzerinde lüks villalar yükselmeye başlamıştır.

Fethiye ile arada boşluk kalmadı denebilir imar en fazla 3 kat izin verdiği için ve hızla gelişen turizm yavaş yavaş Fethiye çiftlik arasında boşluğu yeni binalarla kapatmıştır.

Bu Turizm için çok iyi bir şey olsa da yeşilin yok olması bir o kadar üzücü bir durumdur.

Küçük bir belde Çiftlik o yüzden belde merkezinde gezecek yer yoktur zaten bir cadde üzerine kuruludur. İç kısımlar ise köy evleri dediğimiz tek katlı müstakil evler vardır.

Çiftlik Plajı


[Toplam:1    Ortalama:5/5]